Szkoła Rodzenia

Program zmienił formę zajęć z bezpośredniej na nauczanie online i poradnictwo specjalistyczne drogą telefoniczną.

Koordynator programu

Leokadia Jędrzejewska
tel. 691 852 069

Witamy w Nowym Roku 2021r.

Serdecznie zapraszamy Wrocławianki w ciąży do udziału w zajęciach Wrocławskiej Szkoły Rodzenia. Zajęcia rozpoczynamy po 20 stycznia 2021r.

W okresie obostrzeń epidemicznych związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zajęcia będą prowadzone w formie on line dwa razy w tygodniu po 2 godziny w wybranych dniach tygodnia w godzinach popołudniowych. Kurs liczy 20 godzin zajęć teoretycznych. Spotkania edukacyjne prowadzone są przez doświadczone położne, psycholożkę, pediatryczkę i dentystkę.

Po zniesieniu restrykcji epidemicznych zajęcia będą odbywały się w trybie stacjonarnym we Wrocławskiej Szkole Rodzenia w Przychodni Stabłowice w pełnym

wymiarze czasu tj.40 godzin -10 tygodni. Oferujemy zajęcia teoretyczne, ćwiczenia umiejętności oraz ćwiczenia gimnastyczne i relaksacyjne.

W programie uwzględnione są zagadnienia z zakresu ciąży, przygotowania do porodu i akt narodzin, do okresu połogowego, karmienia piersią, opieki nad noworodkiem. Propagujemy zachowania prozdrowotne w okresie okołoporodowym.

Prosimy o zgłaszanie się zainteresowanych Pań codziennie drogą telefoniczną w godzinach od 9.00-15.00 pod numerem 691852069 lub drogą elektroniczną na adres e mail: ljedrzejewska@wp.pl

Po przeprowadzonej rozmowie będzie przesłana według życzeń karta zgłoszeń i rozpoczną się procedury kwalifikacyjne do WSR.

O programie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia do bezpłatnej szkoły rodzenia, działającej w Przychodni Stabłowice ul. Stabłowicka 125.

Zgłaszać mogą się kobiety ciężarne około 24 tygodnia ciąży.

Do udziału zapraszamy wraz z osobami towarzyszącymi.

Zajęcia odbywają się w godzinach od 16:00 do 20:00 w Przychodni Stabłowice - ul. Stabłowicka 125 we Wrocławiu.

Oferujemy pełen pakiet zajęć edukacyjnych i ćwiczeń gimnastycznych / relaksacyjnych

Harmonogram

Zajęcia trwają przez 10 tygodni i odbywają się 2 razy, po 2 godziny w każdym tygodniu.


Rekrutacja

Zarejestrować się oraz więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu koordynatora zadania: 691-852-069Równocześnie zapraszamy wszystkie kobiety ciężarne, wraz z osobami towarzyszącymi, do uczestnictwa w innych działaniach prowadzonych przez Wrocławskie Centrum Zdrowia: "Edukacja przedporodowa", prowadzone w Ośrodkach Informacji i Edukacji w przychodzi Stare Miasto, Przychodni Kozanów i Przychodni Grabiszyn.

Szczegóły na stronie: http://www.spzoz.wroc.pl/programy-zdrowotne/zdrowa-matka-i-dziecko

oraz pod numerem telefonu koordynatora zadania: 691-852-069


Placówki WCZ realizujące ten program

Przychodnia Stabłowice

ul. Stabłowicka 125
54-062 Wrocław
tel. 71 354 31 69, 71 354 01 19
tel. medycyna pracy 71 352 05 69

Inne programy zdrowotne

Indywidualna edukacja zdrowotna połączona z nauką samokontroli poziomu cukru, umiejętnością podawania insuliny oraz samoobserwacji i profilaktyki powikłań cukrzycy.

Program skierowany do rodzin wielodzietnych posiadających wieloraczki (trojaczki, czworaczki) od narodzin do ukończenia pierwszego roku życia.

OD DNIA O1.06.2020 r. WZNAWIA SIĘ REALIZACJĘ PROGRAMU PROFILAKTYKI RAKA PIERSI U KOBIET, MIESZKANEK WROCŁAWIA, W CENTRUM DIAGNOSTYKI MEDYCZNEJ "MEDIX" .


Program pn. Profilaktyka raka piersi u kobiet, mieszkanek Wrocławia jest przedsięwzięciem wieloletnim. Stanowi on zmodyfikowaną metodologię programu realizowanego we Wrocławiu od 1995 r. pn. Program edukacyjno-diagnostyczny wczesnego wykrywania raka piersi „Samobadanie piersi".

Witamy w Nowym Roku 2021r.

Uprzejmie informujemy Wrocławianki w ciąży (niezależnie od czasu jej trwania), że po przerwie wznawiamy działalność Ośrodków Informacji i Edukacji. Wszelkich informacji udziela koordynator programu.

Celem programu jest ograniczenie liczby dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością oraz innymi zaburzeniami okresu rozwojowego poprzez zwiększenie świadomości zagrożeń zdrowotnych wynikających ze złych nawyków żywieniowych i braku aktywności ruchowej oraz kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu.

Celem programu jest promocja zdrowia psychicznego, pomoc osobom doświadczonym chorobą psychiczną jak również ich najbliższemu otoczeniu oraz popularyzacja wiedzy na temat chorób psychicznych w społeczeństwie.

Ideą programu jest podniesienie wiedzy rodziców/opiekunów, nauczycieli nauczania przedszkolnego, a także dzieci w wieku 3-5 lat na temat zapobiegania chorobie próchnicowej, poprzez codzienną higienę jamy ustnej, naukę prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzegania zaleceń dietetycznych oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej przedszkolaków przez zabawę i naukę.

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 18.03.2020r. do odwołania program w związku z pandemią Coronavirusa w postaci spotkań bezpośrednich zostaje zawieszony!

Spotkania korekcyjno-edukacyjne indywidualne prowadzone są w formie zdalnej za pomocą Skypa, Whatsappa lub telefonicznie.

Posiadamy możliwość przyjęcia kolejnych klientów do formy zdalnej po uprzedniej konsultacji telefonicznej.

Celem programu jest prowadzenie działań korekcyjno-edukacyjnych jak i terapeutycznych dla osób stosujących przemoc zgłaszających się dobrowolnie lub kierowanych przez Sądy, kuratorów sądowych, MOPS, policję, zakłady karne itp.

Celem programu jest udzielanie specjalistycznej pomocy oraz wsparcia osobom uzależnionym od alkoholu, współuzależnionym i dorosłym dzieciom alkoholików. Prowadzenie edukacji grupowej w zakresie problematyki uzależnień dla różnych grup społecznych i zawodowych oraz podnoszenie umiejętności zawodowych realizatorów zadań z zakresu problematyki uzależnień,Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych podejmowaniem zachowań ryzykownych

Specjalistyczne usługi opiekuńcze są świadczone osobom samotnie zamieszkującym w miejscu ich zamieszkania lub osobom, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, a najbliższa rodzina zobowiązana do takiej opieki (nawet razem zamieszkująca) nie może jej zapewnić.

Organizowanie i prowadzenie na terenie wrocławskich placówek edukacyjnych zajęć dotyczących znaczenia zdrowego żywienia w profilaktyce nadwagi, otyłości i innych zaburzeń okresu rozwojowego". Program finansowany przez Miasto Wrocław.

Konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności.